Hotel Rezydencja – Hotel Karpacz

Odwiedź nas:
Odwiedź nas:
Zapewnij sobie regenerację ciała i duszy!
Spokojnie odpoczniesz
w zieleni naszego ogrodu
Zjesz smakowicie
z kuchni naszej restauracji
Odprężysz się
w strefie SPA & Wellness
Zabytkowy park miniatur
zwiedzisz na naszym terenie!
Previous slide
Next slide

Atrakcje w hotelu i regionie

Bawialnia dla dzieci

Idealne miejsce dla naszych najmłodszych Gości!

Bawialnia wyposażona jest we wszystkie niezbędne przedmioty dla małych pociech: książeczki, gry planszowe, zabawki interaktywne, różnego rodzaju klocki, puzzle itd.

Bawialnia posiada również kącik malarski, odpowiednie dla dzieci stoliki, krzesełka, zepewnią doskonałą przygodę ze sztuką, a rodzicom pozwolą na chwilę odpoczynku w sąsiadującej z bawialnia kawiarni. Atrakcja dostępna jest oczywiście w cenie pobytu Gości.

Kawiarnia & Drink Bar

Miejsce urządzone z niepowtarzalnym klimatem.

W kawiarni hotelowej, na naszych Gości czekają własnego wypieku ciasta, desery i aromatyczna kawa.

W barze hotelowym znajdziecie Państwo duży wybór napojów bezalkoholowych, drinków, koktajli, oraz regionalne piwa.

Znajdziecie Państwo tu także stół bilardowy, z którego goście mogą korzystać za darmo. Kawiarnia, Drink Bar otwarte są codziennie w godzinach 11:00- 22:00.

Sauna

Kameralny nastrój w pełni pozwoli Państwu na zregenerowanie sił po całym dniu.

Sauna sucha znajduje się na terenie przynależnym do hotelu. Szczególnym atutem naszej sauny jest to, że poczujecie się Państwo u nas szczególne swobodnie, saunę rezerwujecie Państwo tylko dla siebie i na pełną wyłączność. Pomieszczenie sauny wyposażone jest również w kabinę prysznicową i pokój do odpoczynku. Cena seansu 1 h - 50 zł/ os. Cena zawiera seans w saunie i ręczniki.

Sauna określana jest przez specjalistów gorącą terapią dla ciała i duszy nie bez przyczyny. Regularne korzystanie z sauny zapewnia nie tylko piękną skórę, ale skutecznie redukuje codzienny stres i zmęczenie. Sauna "oddala gniew i wysusza żółć", która nagromadziła się w naszym organizmie podczas dnia - tak twierdzą Finowie, najwięksi admiratorzy korzystania z sauny.

Historyczny Park Miniatur

Mieści się przy wejściu do ogrodu Hotelu Rezydencja. Wejście do Parku jest od strony Deptaka. Przy wejściu znajduje się kasa biletowa.

Historyczny Park Miniatur to zespół makiet najbardziej znanych budowli Karpacza - istniejących i nieistniejących, dla których czas zatrzymał się na początku XX w., wkomponowanych w otoczenie zaczarowanego ogrodu. Makiety zrealizowano w skali. Największa z nich ma powierzchnię 28 m2, najmniejsza 4 m2.

Jeśli jesteście ciekawi takich innych opowieści z życia Karpacza, pragniecie dowiedzieć się, kto stoi za pożarem schroniska ks. Henryka, w którego piwnicach, według lokalnych opowieści ukryto wrocławskie depozyty, dlaczego obserwatorium na Śnieżcze budowano aż 8 lat i co robił w Karpaczu Göring - zatrzymamy dla Was czas i zabierzemy w podróż do przeszłości.

ZWIEDZANIE PARKU MINIATUR Z PRZEWODNIKIEM GOŚCIE HOTELOWI MAJĄ W CENIE POBYTU.


Godziny otwarcia: codziennie 9:00 – 21:00 (W OKRESIE LETNIM).
Bilety wstępu: normalny - 21 zł, ulgowy (dzieci od 3 do 14 lat) - 17 zł, ulgowy (seniorzy, studenci i niepełnosprawni) - 19 zł, dzieci do lat 3 - bezpłatnie.

Huta Szkła Julia w Piechowicach

Region Karkonoszy ma za sobą bardzo długą historię szklarstwa, a Huta Julia jest dziś jedyną ocalałą pamiątką po tych wspaniałych, szklarskich tradycjach.

Huta prężnie działa, w większości eksportując produkcję nie tylko do krajów europejskich, ale także na inne kontynenty.

Szkło produkowane jest w tradycyjny sposób bez użycia nowoczesnych maszyn, a projekty powstają na papierze.

Świątynia Wang

Świątynia Wang (również znana jako Kościółek Wang) to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Karpacz.

Świątynia powstała na przełomie XII i XIII wieku w norweskiej miejscowości Vang i stanowi znakomity przykład skandynawskiej architektury tamtego okresu.

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka (1602m n.p.m) to najwyższy szczyt Karkonoszy. To drugi obok Świątyni Wang, obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Karpacz.

Na szczyt prowadzi kilka szlaków o różnym stopniu trudności, a każdy z nich dostarczy niezapomnianych widoków. Dobrą alternatywę do pieszej wędrówki oferuje czeska miejscowość Pec pod Śnieżką, gdzie na szczyt można wjechać gondolą.

Trasy rowerowe

W regionie znajdują się dziesiątki kilometrów tras, zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Tutaj trenuje Maja Włoszczowska, co jest najlepszym powodem, by wybrać się na przejażdżkę jedną z licznych tras.

Trasy są bardzo dobrze utrzymane, o różnym stopniu trudności.

Galeria zdjęć z naszego obiektu